Välkommen till Gävle GIK.
Akademin säsongen 2023/2024
Akademi - 21 mar
Kommande Cafépass Gavlehov HJ16 och P08 vecka 18
HJ16 - 15 mar
Otroligt härlig attityd och kamratskap
F11 - 10 mar
GGIK F14/15 anordnade sitt andra sammandrag för säsongen!
F14/15 - 13 feb
Seriespel I Gävle
Parasport - 9 feb
Sjukskriven
Parasport - 18 jan
Storvreta cup 2024
F12/13 - 13 jan
Viktig information
Parasport - 4 jan
Storvretacupen
Parasport - 26 dec 2023
Se dagens match mot Järfälla via vår Webb-sändning.
Herrar - 17 dec 2023
Innebandymagazinet utser veckans junior - Wille Källberg.
Akademi - 14 dec 2023
Nästa match !
Damer - 13 dec 2023
2 vinster och 1 förlust i DM
F11 - 2 dec 2023
GGIK profil gör comeback.
Herrar - 1 dec 2023
SPORTLOTTEN 2023 - Inbetalning lotter
F12/13 - 27 nov 2023
26 mar, 17:34
Hej!
Nu söker vi målvakter till tre olika årskullar, pojkar födda 2010 och flickor födda 2009 och 2008.
GGIK är en förening som erbjuder ett aktivt samspel med omkringliggande lag och goda förutsättningar för nivåanpassning.
Är du eller ditt barn intresserad av att veta mer vänligen kontakta:
Pojkar: ahmed.sabra@ggik.se
Flickor: famuusitalo@hotmail.com
25 mar, 12:31
Upplands Innebandyförbund meddelar följande:
GUD-TK har beslutat att det finns två direktplatser till D1 GUD från D2 Uppland och två direktplatser från D2 Gävleborg/Dalarna. Från D2 Uppland går två lag alltså upp till D1 GUD. Frötuna IBF har tackat nej till uppflyttning.
Detta innebär alltså att Gävle GIK´s damer nu är klara för div 1!
21 mar, 14:40
Gävle GIK:s akademilag har vunnit innebandyns division 3.
Nu kommer GGIK´s juniorer att få möta Runsten i division 2 under nästa säsong efter att IBK Runsten åkt ner i samma serie från division ett.
Samma akademilag ställer också upp i juniorallsvenskan. Under påskhelgen är det dags för andra playoff – matchen mellan GGIK:s akademilag och Storvreta – om att gå till Juniorallsvenskans slutspel.
Stort grattis!
Lör 30/3
16:00 |
Storvreta Ungdom IBK Storvreta IBK Sporthall |
Lör 6/4
16:00 |
Alfta IBK P09-10 Alfta Sporthall |
Tis 9/4
17:30 |
F11 Alfahallen - Gavlehov |
Sön 24/3
17:00 |
Herrar Alfahallen - Gavlehov |
13-1 |
Sön 24/3
16:30 |
F10 Nynäshallen |
2-7 |
Sön 24/3
16:00 |
Digers BK Orsa Sporthall |
1-3 |
Sön 24/3
16:00 |
Valbo AIF P08 Valbo Sportcentrum |
6-5 |
Sön 24/3
15:00 |
Hofors IBK P09-10 Hoforshallen |
4-3 |
Lör 23/3
18:00 |
Sandvikens AIK P2011 Arena Jernvallen |
8-3 |
Lör 23/3
17:00 |
P09/10 Vallbackskolan |
9-5 |
Lör 23/3
16:30 |
Akademi Novahallen - Gavlehov |
10-12 |
Lör 23/3
16:30 |
HJ16 Novahallen - Gavlehov |
10-12 |
Lör 23/3
15:00 |
IBF Borlänge Ornäs Sporthall |
8-1 |
Lör 23/3
13:10 |
Storvreta Ungdom IBK F09 Storvreta IBK Sporthall |
3-1 |
Lör 23/3
12:00 |
Söderhamns IBF Pojkar 2007/2008 Idrottshallen, Söderhamn |
3-12 |
Fre 22/3
19:30 |
Valbo AIF P10 Nynäshallen |
5-9 |
Tor 21/3
17:30 |
P09/10 Novahallen - Gavlehov |
8-7 |
Tis 19/3
17:30 |
Valbo IBF 08/09 Novahallen - Gavlehov |
5-1 |
Sön 17/3
16:00 |
Valbo AIF Valbo Sportcentrum |
4-5 |
Sön 17/3
16:00 |
Sundsvalls IBF Sundsvalls Sporthall-A |
5-3 |
Sön 17/3
14:00 |
Sundsvall FBC Ungdom Baldershallen 4 |
9-6 |
Sön 17/3
12:00 |
F11 F11 Nynäshallen |
7-3 |
Lör 16/3
19:00 |
P11 Hemlingborg idrottshall |
13-5 |